KATEGORİLER
Sepetiniz

Hakkımızda

Eğiten Kitap Yayıncılık Org. Ltd. Şti., 2010 yılında Ankara’da kurulmuştur.
14 yıldır ulusal / uluslararası düzeyde faaliyet yürütmekte olup, Türkçe dışındaki dillerde yayınlar yapmış ve yapmakta olan “Tanınmış Uluslararası Yayınevi” kategorisinde yer alıp, 2000’nin üzerinde akademik, bilimsel ve çeviri kitaplar yayınlamaktadır, çalışma alanları ile ilgili uluslararası kongreler, konferanslar ve çalıştaylar düzenlemektedir.

Yayımladığı kitaplar Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tanınan, yüksek öğretim kurumlarının kataloglarında taranmakta olup, dünyanın en büyük çevrim içi kataloğu olan Worldcat.org tarafından indekslenmektedir.

Eğiten Kitap Yayıncılık tarafından yayımlanan kitaplar; Princeton Üniversitesi, Columbia Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Halle Wittenberg Üniversitesi, Toronto Üniversitesi, Britanya Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Kaliforniya Üniversitesi, Duke Üniversitesi, Chicago Üniversitesi başta olmak üzere, Dünyanın önde gelen üniversite kütüphanelerinde taranmaktadır.

Ayrıca; Sage Publication, Pearson, John Wiley & Sons, Oxford University Press, Guilford Press, Thomson Brooks gibi tüm Dünya’da saygınlığı olan yayınevlerinin kitaplarını alan uzmanları tarafından Türkçe’ye çevirilerini
sağlamıştır.